آیا آنتی ویروسهای رایگان، واقعا رایگان هستند ؟

شاید شما شنیده باشید که نرم افزار امنیتی Kaspersky Labs آخرین فروشنده امنیتی است که نرم افزاری برای حفاظت از پایه رایگان را علاوه بر محصولات پرداخت شده خود ارائه میدهد.

به عنوان یک مصرف کننده، شاید شما از یک نرم افزار رایگان برای دفاع از رایانه های خانگی یا دستگاه های موبایل خود در برابر کدهای مخرب مانند ویروس های کامپیوتری و ransomware استفاده کرده باشید یا از آن استفاده می کنید. سوال این است، آیا می توانید به آن اعتماد کرد تا از اطلاعات خود دفاع کرد یا نه؟

معامله با آنتی ویروس رایگان

آنتی ویروس رایگان یک مثال کلاسیک برای گرفتن آنچه شما برای آن پرداخت می کنید. درست است که چندین شرکت امنیتی ارائه نسخه رایگان نرم افزار خود را ارائه می دهند؛ اما برای این نسخه های رایگان، بعضی از مکانیسم های حفاظت شده ای که شما می گیرید، اگر نسخه های پرداخت شده خود را خریداری کنید، غیر معمول نیست. به عنوان مثال، نسخه های رایگان به طور کلی شامل ابزار ارزشمند مانند تشخیص DNA ، اسکن حافظه و محافظت از فایروال نیست . این تکنولوژی ها نه تنها خوب نیستند، آنها از حملات بر اساس نقص در نرم افزار روزمره مانند ویندوز و یا ادوبی فلش پلیر دفاع می کنند، تلاش می کنند تا هویت شما و آخرین رنجورهای موجود را به سرقت برساند.

همانطور که دیوید هارلی محقق ESET می گوید : “در حالی که برخی از AV های رایگان، به صراحت، ارزش کمتر از هزینه دارند، درست است که به طور کلی، نسخه های رایگان و رایگان برای AV از همان فروشنده از همان موتور اصلی استفاده می کنند.”

هارلی ادامه می دهد: “ابزارهای اساسی رایگان طیف وسیعی از قابلیت ها و ویژگی ها را ندارند.” “در اغلب موارد، نسخه های رایگان به عنوان یک ابزار ارزیابی گسترده وجود دارد بدون در نظر گرفتن این که اسکنر اساسی بر روی سیستم شما چگونه کار می کند.

به عبارت دیگر، شما در بعضی موارد برای نسخه تجاری هزینه پرداخت خواهید کرد. چرا این کار را می کنید؟

شاید به این دلیل که شما مشکلی را پشت سر گذاشتید که در آن شما نیاز به پشتیبانی دارید که با نرم افزار رایگان در دسترس نیست. “

همانطور که هارلی اشاره می کند، برخی از شرکت ها نرم افزار تشخیص نرم افزارهای مخرب را ارائه می دهند، اما پس از اتمام خرابی نرم افزار، باید براش هزینه کرد. علاوه بر این، نرم افزار امنیتی رایگان ممکن است با پشتیبانی رایگان شما با نسخه پرداخت شده همراه نباشد. به علاوه، پشتیبانی شما با نسخه رایگان می تواند کندتر باشد، یا فقط از طریق ایمیل، در زمانی که آنچه واقعا دوست دارید این است که شخص دیگری را در تلفن خود بیابید تا توضیح دهید که با کامپیوترتان چه اتفاقی می افتد.

چرا رایگان واقعا رایگان نیست

یکی دیگر از قاعده اساسی کسب و کار این است که شرکت ها نمی توانند اطلاعات ارزشمندخود را به صورت رایگان بپردازند.بنابراین یک قاعده خوب این است: اگر شما برای یک محصول هزینه ای پرداخت نمی کنید، شما محصول هستید. با استفاده از آنتی ویروس رایگان، شما می توانید با تبلیغات آزار دهنده طراحی شده به منظور ارتقاء به نسخه پرداخت شده (به عنوان حداقل یک کاربر Reddit به تازگی متوجه شدید) هدف قرار داده است. نگران کننده تر مسئله جمع آوری داده ها است؛ بعضی از “AV های آزاد” پول خود را با فروش اطلاعات جمع آوری شده از دستگاه های خود می پردازند.

توصیه میکنیم نگاهی دقیق به سیاستهای حریم خصوصی این شرکتها داشته باشید. قبل از استفاده از یک محصول امنیتی رایگان، چه مقدار از اطلاعات محرمانه یا ارزشمند شما ممکن است جمع آوری شود و چه کسی دسترسی به آن را داشته باشد.

با استفاده از آنتی ویروس ESET، شما کنترل کاملی بر تعیین اینکه چه اطلاعاتی برای ESET ارسال می شود کنترل کامل داشته باشید. شما می توانید بدون داده، فقط داده های آماری یا داده های آماری و فایل ها مشخص کنید. شما حتی می توانید مشخص کنید که فقط نوع خاصی از پیوست ها برای تجزیه و تحلیل نرم افزارهای مخرب به ما ارسال شود.

برای یک شیرجه عمیق به تفاوت های متداول بین آنتی ویروس های پرداخت شده و رایگان و همچنین انگیزه های کسب و کار پس از ارائه AV رایگان، نگاهی به مطالعه اخیر از AV-Comparatives (یک سازمان آزمایشی مستقل آنتی ویروس )می اندازیم

ابزارهای امنیتی رایگان از ESET

تهدیدات آنلاین یک واقعیت است، و برخورد با آنها می تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین، در حالی که ESET معتقد است که بهترین راه برای ارائه محافظت از طریق یک محصول پرداخت شده و مناسب مجوز است، ما تعدادی خدمات رایگان تشخیص و تهدید را برای تکمیل محصولات پرداخت شده ما ارائه می دهیم. این ابزار می تواند برای بررسی کامپیوتر شما و اطمینان قبل از نصب راه حل آنتی ویروس، آن پاک است.

ESET Online Scanner  از یک اسکن یک بار برای شناسایی و حذف تهدیدات مخرب بر روی کامپیوتر استفاده می کند.

ESET SysRescue یک ابزار تمیز کردن بدافزار است که مستقل از سیستم عامل از یک CD، DVD یا USB استفاده می کند.

• ESET SysInspector یک کامپیوتر را اسکن می کند و اطلاعاتی مانند فرآیندهای در حال اجرا را به شما نشان می دهد که به شما کمک می کند تا دقت کنید که چه چیزی موجب کاهش سرعت کامپیوتر می شود. کاربران نیز باید در نظر داشته باشند که بسیاری از نرم افزارهای امنیتی رایگان برای استفاده تجاری آزاد نیستند.

ESET معتقد است که دانش به عنوان یک قدرت قدرتمند است. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در مورد امنیت اینترنت تحصیل کرده اید تا بتوانید تصمیم آگاهانه بگیرید. ما از مردم جهان،  ۳۰ سال تهدیدات آنلاین را محافظت کرده ایم و ما عالقمندانه معتقدیم که باید بتوانید از جهان متصل به خودتان از تهدیدات آنلاین لذت ببرید.

شرکت دات ایران نماینده رسمی آنتی ویروس ESET آمادگی دارد برای سازمان ها و شرکت های بزرگ ، جهت آشنایی بیشتر با آنتی ویروس های اورجینال و شناخت مخرب های بازار جلسات آموزشی رایگان ترتیب دهد

برای این منظور ، با کارشناسان دات ایران تنظیم وقت نمایید .

دات ایران

دات ایران